Nieuws

Medaille-oogst Noorderlingen op Europese Spelen Baku

medaille-oogst-noorderlingen-op-europese-spelen-ba

De eerste Europese Spelen in Baku, Azerbeidjan, waren een groot succes. In ieder geval wat betreft het aantal behaalde medailles voor European Games TeamNL. Met name de Noordelijke deelnemers hadden hier een zeer groot aandeel in. Waar we in het Noorden erg trots op zijn is dat 13 van de 29 Nederlandse medailles gehaald zijn door sporters die hier trainen, wonen en naar school gaan of die in het Noorden zijn opgegroeid.

Nederland nam 29 medailles mee terug naar huis waarvan 8 goud, 12 zilver en 9 brons. Daarvan waren 6 een teamprestatie en de overige 23 op individuele basis.

Alle turnsters (goed voor 1 team en 4 individuele medailles) trainen onder Gerben Wiersma bij CTO Heerenveen en bijna alle zwemsters (goed voor 3 keer estafette en 3 individuele medailles) trainen bij het RTC Drachten onder coach Frank Bosma.

        

Turnen:
Céline van Gerner (turnen) – Heerenveen (CTO Heerenveen)>  3e pl. teamwedstrijd
Lisa Top (turnen) – Heerenveen (CTO Heerenveen)> 3e pl. teamwedstrijd en 3e pl. sprong
Lieke Wevers (turnen) – Heerenveen (CTO Heerenveen)> 1e pl. balk, 3e pl. vloer, 3e pl. meerkamp en 3e pl. teamwedstrijd

Zwemmen:
Marieke Tienstra (zwemmen) – Winsum (RTC Drachten)> 2e pl. 4x 100m wissel (kwalificaties) en 2e pl. 4x 200m vrij
Marrit Steenbergen (zwemmen) – Oosterwolde (RTC Drachten)> 1e pl. 100m vrij, 2e pl. 50m vrij, 2e pl. 200m vrij, 2e pl. 4x 100m wissel, 2e pl. 4x 200m vrij en 2e pl. 4x 100m vrij 
Pien Schravesande (zwemmen) – Heerenveen (RTC Drachten)> 2e pl. 4x 100m vrij
Josien Wijkhuijs (zwemmen) – Franeker> 2e pl. 4x 100m wissel en 2e pl. 4x 100m vrij (kwalificaties)

Judo:
Henk Grol (judo) – opgegroeid in Veendam> 1e pl. tot 100 kg (tevens Europees Kampioen)
Kim Polling (judo) – opgegroeid in Zevenhuizen> 1e pl. tot 70 kg (tevens Europees Kampioen)

Voor een overzicht van alle Nederlandse medailles klik dan hier http://www.nocnsf.nl/baku-2015/medailles-teamnl%20.

« Ga terug